X

Obsługa klientów w systemie 5 ways... - jak ją prowadzić?

Obecnie obsługa klienta to o wiele więcej niż tylko odpowiedzi na pytania, czy rozwiązywanie problemów. System 5 ways… otwiera przed firmami możliwość obsługi za pomocą różnorodnych narzędzi, które nie tylko usprawniają komunikację, ale także tworzą głębsze i bardziej interaktywne relacje z klientami. W tym artykule opisane są kluczowe narzędzia, jakie oferuje system 5 ways…, aby obsługa klienta była na najwyższym poziomie.

Kiedy warto postawić na narzędzia do obsługi klienta?

Prowadząc biznes oparty na relacji z klientami, niezależnie od tego, czego on dotyczy, warto zadbać o dobrą komunikację. Zadowolony klient może wrócić po to co firma oferuje, ale może również polecić usługi dalej. W jakich przypadkach narzędzia do obsługi klienta są niezbędne?

  • Sprzedaż towarów - wszystkie sprawy związane z ceną za towar, właściwościami produktów, reklamacjami.
  • Usługi - zakres wykonywanych usług, umówienie konkretnego terminu, dostosowanie szczegółów.
  • Doradztwo online - zakres prowadzonego doradztwa, umówienie konsultacji z ekspertem.
  • Działalność blogowa, vlogowa - odpowiadanie na zapytania i kontakt z czytelnikami i odbiorcami.
  • Support - wsparcie techniczne.

Obsługa klientów w systemie 5 ways... - jak ją prowadzić?

Które narzędzia pomogą w obsłudze klientów?

Przydatne w obsłudze klientów mogą okazać się:

Wszystkie te narzędzia dostępne są w ramach systemu 5 ways…

Czat do wpięcia w stronę internetową

Widget czatu, który użytkownik może samodzielnie spersonalizować i wpiąć w stronę internetową pozwala na kontakt z klientem w czasie rzeczywistym. Jest to forma anonimowa, bowiem jedyne co musi zrobić odbiorca, aby zacząć rozmowę z konsultantem to wypełnienie pola powitania (może to być imię, pseudonim, temat rozmowy itp.).

Obsługa klientów w systemie 5 ways... - jak ją prowadzić?

Wysłana przez klienta wiadomość, trafia bezpośrednio do systemu, gdzie można na bieżąco udzielać odpowiedzi. Co więcej, możliwa jest praca zespołowa przy obsłudze czatu, gdyż każdy użytkownik ma dostęp i uprawnienia do zarządzania wpływającymi zapytaniami.

System obsługi spraw i formularz 

Kolejnym narzędziem, które zdecydowanie usprawnia obsługę klientów online, jest system obsługi spraw oraz formularz obsługi spraw dostępny w jego ramach. 

Obsługa klientów w systemie 5 ways... - jak ją prowadzić?

Podobnie jak czat, formularz podlega pełnej personalizacji, natomiast w jego przypadku mamy już dwie możliwości udostępniania. Po pierwsze można zamieścić go na stronie internetowej w formie widgetu, a po drugie wysłać go klientom bezpośrednio, masowo lub pojedynczo w formie linku. 

Wysyłka formularza za pomocą linku sprawdza się zwłaszcza w przypadku, gdy np. odpowiadając na pytanie klienta za pomocą czatu, sprawa okaże się złożona i trudna do załatwienia od razu. Wtedy można przesłać obsługiwanemu link do formularza, który służy do kontaktu zaawansowanego, świadczenia porad i usług.

Podobnie jak w przypadku czatu, tutaj również istnieje możliwość pracy zespołowej. Jest ona jednak bardziej zaawansowana. Możliwości wysyłki odpowiedzi, delegowania i  przejmowania spraw zależne są od nadanych w systemie uprawnień (ekspert, specjalista, praktykant). Dodatkowo funkcje nastawione są na rozwój kompetencji pracowniczych dzięki opcjom zostawiania komentarzy, oraz przesyłaniem treści wiadomości do akceptacji użytkownikom o wyższych kompetencjach.

Warto wspomnieć, że obsługa spraw za pomocą formularza może być również płatna. Możemy więc wyceniać usługi, czy też prowadzić płatne doradztwo.

Ankiety

Ankiety również pełnią istotną rolę w usprawnieniu obsługi klienta. Użytkownik uzyskuje dostęp do kreatora ankiet, w którym może dodawać różne rodzaje pytań zamkniętych i otwartych, moduł obrazka z możliwością dodania linkowania (mogący tworzyć swoistą reklamę) oraz narzędzia do personalizacji wyglądu.

Obsługa klientów w systemie 5 ways... - jak ją prowadzić?

Jedną z metod udostępniania jest wysyłka ankiet za pomocą linku - można go wkleić w treść mailingu, wstawić do posta w mediach społecznościowych i załączyć w bezpośredniej komunikacji z klientem. Inną opcją jest zamieszczenie ankiety bezpośrednio na stronie internetowej za pomocą widgetu.

W jakim celu warto udostępniać klientom ankiety? Między innymi, aby:

  • badać ich satysfakcję z produktów, usług, obsługi;
  • zbierać opinie;
  • badać potrzeby;
  • przeprowadzić wywiad przedwstępny, przed podjęciem dalszej współpracy.

Lista klientów

Sprawna obsługa nie mogłaby się odbyć bez bazy klientów, a więc wszystkich tych odbiorców, którzy skorzystali z formularza obsługi spraw oraz tych, których wprowadzono w system ręcznie. 

Za pomocą dedykowanej zakładce KLIENCI można weryfikować odbiorców, pod kątem prowadzonych z nimi spraw. System 5 ways… może również przechowywać takie dane klientów jak: imię, nazwisko, e-mail, dane firmy, telefon, notatki.

Obsługa klientów w systemie 5 ways... - jak ją prowadzić?

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami