X

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Komunikacja w czasie rzeczywistym z klientami to kluczowy element skutecznej obsługi. System 5 ways… zapewnia wyjątkowe  narzędzia umożliwiające stworzenie, spersonalizowanie i wpięcie czatu na własnej stronie internetowej. Jak wpiąć czat dla klientów do swojej strony internetowej? O tym poniżej.

Instrukcja video - jak wpiąć czat w stronę internetową?

Tworzenie widgetu czatu i personalizacja

Tworzenie widgetu czatu

Dodawanie nowego widgetu czatu dostępne jest tylko dla konta administratora i odbywa się poprzez zakładkę HOME » CZAT.

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Widget można przygotować również z poziomu zakładki USTAWIENIA » WIDGETY » DODAJ. Kolejnym krokiem jest wpisanie adresu strony, na której będzie wpięty widget i wybranie opcji CZAT w polu TYP WIDGETU

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Personalizacja widgetu czatu

Do edycji czatu przygotowane są 3 zakładki. W ustawieniach podstawowych znajduje się domyślny wygląd jasny, ciemny i kontrastujący. Oprócz tego można zmodyfikować nagłówek i wnętrze czatu.

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Przechodząc do zaawansowanych ustawień, otrzymujemy większe możliwości personalizacji. Można zmodyfikować akcje, przycisk otwarcia pod względem kolorystycznym, jak i wielkościowym oraz układ na stronie. 

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

W ustawieniach logowania są dodatkowo opcje ustawienia interakcji użytkownika, tooltipu powitania i układu logowania.

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Szablonów czatu można zrobić wiele i każdy edytować w dowolny sposób. Wszystkie pokażą się w formie listy w zakładce USTAWIENIA » WIDGETY

Jak edytować widget czatu?

Opcja edycji widgetów jest dostępna bezpośrednio poprzez wejście w zakładkę USTAWIENIA » WIDGETY. Z tego poziomu należy kliknąć w czat, który chcemy edytować, następnie zostaniemy przeniesieni do widoku, z którego możemy już dokonać edycji.

Wpinanie czatu do strony internetowej

Każdy wygenerowany widget w systemie 5 ways… posiada swój unikalny kod widgetu. Aby go odnaleźć, należy przejść w USTAWIENIA » WIDGETY i wybrać interesujący nas widget czatu. Kod znajduje się w sekcji LINK DO UMIESZCZENIA NA STRONIE.

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Aby wpiąć widget do swojej witryny, należy dołączyć wygenerowany kod JavaScript na koniec sekcji BODY kodu HTML strony internetowej.

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Po umieszczeniu fragmentu kodu we wskazanym miejscu czat zostanie wyświetlony na wybranej stronie internetowej. W tym momencie jest on gotowy do użytku przez klientów.

Dodatkowym usprawnieniem jest możliwość osadzenia na stronie kilku widgetów jednocześnie np. formularza obsługi spraw i czatu. W tym przypadku należy dokleić do źródła strony wygenerowane fragmenty kodu.

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Jak korzystać z czatu 5 ways…?

Po wpięciu czatu do strony internetowej jest on już dostępny do użytku przez klientów. Aby z niego skorzystać, klient musi podać jedynie swoje imię. W momencie wysłania przez niego wiadomości, ekspert otrzymuje ją bezpośrednio w zakładce CZAT w systemie 5 ways… 

Czat dla klientów w systemie 5 ways…

Dopóki nie odpowiemy na zadane przez klienta pytanie, treść wiadomości na liście czatów będzie wyboldowana. Po wysłaniu odpowiedzi boldowanie zniknie, a klient uzyska odpowiedź w czasie rzeczywistym. Dodatkową funkcją czatu jest możliwość wysyłania załączników w treści wiadomości. Oprócz tekstu możemy więc wysyłać dokumenty, czy też obrazki.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami