X

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

5 ways… otwiera przed firmami szerokie możliwości obsługi spraw. Dostępne jest tworzenie, dostosowywanie i wpięcie formularzy obsługi spraw do strony internetowej. Jakie korzyści przynosi ticketowy system obsługi spraw 5 ways...? O tym poniżej.

Instrukcja video - jak wpiąć formularz w stronę internetową?

Tworzenie widgetu formularza obsługi spraw i personalizacja

Tworzenie widgetu formularza obsługi spraw

Dodawanie nowego widgetu formularza obsługi spraw odbywa się z poziomu dashboardu, po przejściu do HOME » OBSŁUGA SPRAW

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

Jest to również możliwe poprzez zakładkę USTAWIENIA » WIDGETY » DODAJ. Następnie należy wpisać adres URL strony, do której dany formularz będzie wpięty i w polu TYP WIDGETU wybrać FORMULARZ OBSŁUGI SPRAW » ZAPISZ

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

Personalizacja formularza obsługi spraw

Dodając formularz obsługi spraw, możemy skorzystać z trzech gotowych szablonów: ciemnego, jasnego i kontrastowego.

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

Chcąc dostosować formularz do swoich potrzeb mamy do dyspozycji takie opcje jak: wyrównanie treści nagłówka, nadanie tytułu i podtytułu, ustalenie wielkości i kolorów poszczególnych pól i przycisków. Możemy również wyznaczyć miejsce, w którym ma się znajdować ikona otwarcia widgetu, dodać swój regulamin i niezbędne zgody prawne.

Po dostosowaniu wyglądu widget jest gotowy do zapisania i wpięcia na stronę. 

Szablonów formularzy obsługi spraw można stworzyć wiele, wedle potrzeby.

Jak edytować widget formularza obsługi spraw?

Opcja edycji widgetów jest dostępna bezpośrednio poprzez wejście w zakładkę USTAWIENIA » WIDGETY. Z tego poziomu należy kliknąć w formularz obsługi spraw, który chcemy edytować, następnie zostaniemy przeniesieni do widoku, z którego możemy już dokonać edycji.  

Udostępnianie formularza obsługi spraw

Wpinanie formularza obsługi spraw do strony internetowej

Każdy wygenerowany widget w systemie 5 ways… posiada swój unikalny kod widgetu. Aby go odnaleźć, należy przejść w USTAWIENIA » WIDGETY i wybrać interesujący nas widget formularza obsługi spraw klikając w jego nazwę. Kod znajduje się w polu edycji w sekcji LINK DO UMIESZCZENIA NA STRONIE.

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

Aby wpiąć widget do swojej witryny, należy dołączyć wygenerowany kod JavaScript na koniec sekcji BODY kodu HTML strony internetowej.

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

Po umieszczeniu kodu we wskazanym miejscu formularz obsługi spraw zostanie wyświetlony na wybranej stronie internetowej. W tym momencie jest on gotowy do użytku przez klientów.

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

Udostępnienie formularza poprzez link

Inną możliwością udostępnienia formularza jest przesłanie go za pomocą linku. Link dostępny jest z poziomu konfiguratora formularza obsługi spraw w sekcji LINK DO FORMULARZA. Wystarczy go skopiować i przesłać użytkownikowi.

System obsługi spraw - ticketowy w 5 ways…

Jak korzystać z obsługi spraw 5 ways…?

Po wpięciu widgetu formularza obsługi spraw na stronę internetową i udostępnieniu go klientom pozostaje czekać na pierwsze zgłoszenia i wiadomości. 

W momencie, gdy klient chce skorzystać z formularza obsługi spraw, musi podać swoje imię, adres e-mail oraz opcjonalnie numer telefonu i oczywiście zadać pytanie do eksperta. Po wysłaniu zapytania, na e-mail, który klient podał w formularzu, otrzymuje wiadomość z możliwością aktywacji sprawy i założenia darmowego konta klienta. Po aktywowaniu sprawy zostaje ona przesłana do eksperta i pojawia się w dedykowanej zakładce OBSŁUGA SPRAW.

Tutaj ekspert może przeprowadzać następujące działania: przejmować bądź delegować sprawę w przypadku pracy zespołowej, etykietować ją i nadać jej priorytet, wycenić ją, odpowiedzieć na nią bądź wysłać do akceptacji.

Aby skorzystać z opcji wycen i umożliwić klientom opłacenie sprawy konieczna jest integracja z systemem Autopay. W przeciwnym wypadku można obsługiwać sprawy jedynie nieodpłatnie. Więcej o integracji w artykule pt. Integracja z systemem płatności Autopay.

Szczegółowe informacje na temat tego, do czego uprawnienia mają użytkownicy z konkretną rolą, znajdują się w artykule: Użytkownicy w systemie 5 ways…

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami