X

Ikona użytkownika - jak ustawić własny awatar?

Ikona użytkownika to jeden z ważniejszych elementów personalizacji konta. Dzięki temu w szybki sposób możliwa jest identyfikacja i zlokalizowanie go w systemie. Jak ją ustawić i jak edytować aktualny awatar? O tym poniżej.

Jak dodać zdjęcie lub obrazek do swojego profilu?

Ikona użytkownika, czyli awatar, pozwala na dodanie zdjęcia lub obrazka identyfikującego osobę, bądź firmę, do której należy konto. 

Aby ustawić awatar, należy po zalogowaniu do systemu kliknąć USTAWIENIA, widoczne w pasku po lewej stronie ekranu i przejść do zakładki USTAWIENIA KONTA

Ikona użytkownika - jak ustawić własny awatar?

W wyświetlonym widoku w module ZMIANA AWATARA należy wybrać opcję ZMIEŃ.

Następnym krokiem jest wybór pliku do załączenia w oknie (pamiętając, że jego maksymalny dozwolony rozmiar wynosi 100 KB, a dozwolony format pliku to jpg/jpeg lub png). Po wybraniu zdjęcia, czy też obrazu pojawi się jego miniatura, którą można albo zaakceptować, albo odrzucić.

Ikona użytkownika - jak ustawić własny awatar?

Po wybraniu i zaakceptowaniu ikony, system musi przeskanować dodany plik. Może to potrwać kilkadziesiąt sekund. Informować o tym będzie komunikat „Trwa skanowanie pliku”

Po przeskanowaniu pliku dodany awatar widoczny będzie w panelu użytkownika zarówno przez współpracowników, jak i klientów.

Jak zmienić awatar?

Zmiana awatara przebiega w taki sam sposób jak jego dodanie. Należy kliknąć w ikonę użytkownika w prawym górnym rogu, następnie z listy wybrać TWOJE USTAWIENIA » ZMIANA AWATARA. Klikając ZMIEŃ, można bez problemu odświeżyć awatar. 

Ikona użytkownika - jak ustawić własny awatar?

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami