X

Integracja z systemem wFirma

Integracja systemu 5 ways… z oprogramowaniem księgowo-kadrowym wFirma, to krok w kierunku usprawnienia procesów biznesowych na wielu płaszczyznach. Możliwość automatycznego wystawiania i przesyłania faktur do klientów, to nie tylko oszczędność czasu, ale także zapewnienie płynności w zarządzaniu dokumentacją księgową. Jakie jeszcze korzyści przynosi integracja z systemem wFirma? O tym poniżej.

Automatyczne fakturowanie w ramach integracji z wFirma jest możliwe, jeśli dostępne są opcje wycen i opłacania spraw. Aby uruchomić te funkcje, należy dokonać integracji z systemem Autopay. Więcej na jej temat w artykule pt. Integracja z systemem płatności Autopay.

Jak zintegrować 5 ways… z wFirma

Po zalogowaniu do systemu 5 ways… w celu integracji z systemem wFirma należy przejść w zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE » WFIRMA i wybrać opcję ZINTEGRUJ.

Integracja z systemem wFirma.pl

Jeśli jest się już zalogowanym w innej zakładce przeglądarki do wFirmy - pojawi się komunikat „Aplikacja 5 ways… prosi o dostęp do: Pokaż listę”.

Integracja z systemem wFirma.pl

Po kliknięciu w napis „Pokaż listę” wyświetli nam się spis pozycji, do których o wgląd prosi system 5 ways…

Integracja z systemem wFirma.pl

Chcąc dokończyć integrację, należy wybrać opcję ZEZWÓL. Po tym działaniu automatycznie nastąpi powrót do systemu 5 ways… i będzie można kontynuować proces integracji.

W przypadku, gdy użytkownik nie jest jeszcze zalogowany w wFirma, pojawi się okno logowania do systemu. Po zalogowaniu pokaże się taki sam komunikat jak w przypadku, gdy jesteśmy już zalogowani o potwierdzeniu chęci dokonania integracji, który wymaga akceptacji. Następnie można kontynuować proces integracji.

Właściciel jednej firmy w serwisie wFirma

W przypadku, gdy właściciel prowadzi jedną firmę, zostanie on po zalogowaniu, czy też zaakceptowaniu integracji automatycznie zintegrowany z wFirmą.

Właściciel kilku firm w serwisie wFirma

W przypadku, gdy użytkownik posiada na koncie wFirmy więcej niż jedną firmę, musi wybrać tę, z którą chce zintegrować system 5 ways… w zakładce USTAWIENIA » INTEGRACJE » WFIRMA w polu wyboru firmy. Po dokonaniu tej czynności wFirma zostanie zintegrowana z 5 ways…

Co jeśli firma jest na ryczałcie?

Jeśli użytkownik prowadzi firmę na ryczałcie, to po dokonaniu powyższych kroków, w INTEGRACJE » WFIRMA pojawi się pole wyboru stawki ryczałtu. Po wyborze stawki można się już cieszyć integracją.

W przypadku kont korzystających w wFirma z pakietu KSIĘGOWOŚĆ ONLINE (forma opodatkowania: skala podatkowa, podatek liniowy) lub PEŁNA KSIĘGOWOŚĆ, nie dokonuje się dodatkowej konfiguracji w zakresie stawek podatku dla celów PIT.

Co daje integracja z systemem wFirma?

Jedną z wielu korzyści, jakie oferuje integracja z wFirma jest to, że faktury wystawione klientom (po ich opłaceniu) automatycznie pojawią się w systemie wFirma oraz są wysyłane bezpośrednio na konto klienta. Połączenie danych z systemu 5 ways… z wFirma umożliwia płynne przekazywanie informacji między obszarem obsługi klienta a księgowością. Dzięki temu pracownicy mogą łatwo korzystać z informacji dotyczących klientów, a jednocześnie mieć pewność, że wszystkie transakcje są księgowane poprawnie i na bieżąco.

Jak rozłączyć integrację z systemem wFirma?

Rozłączyć integrację można przechodząc do zakładki USTAWIENIA » INTEGRACJE i w oknie WFIRMA kliknąć przycisk ROZŁĄCZ.

Integracja z systemem wFirma.pl

Przełączenie integracji wFirma na inne konto

Jeśli użytkownik będzie chciał podłączyć do systemu 5 ways… inną firmę, niż tą podpiętą w danym momencie, wystarczy wówczas, po rozłączeniu integracji, ponownie kliknąć ZINTEGRUJ i wykonać czynności jak przy pierwszej integracji.

Czegoś zabrakło? Skontaktuj się z nami